tmu
29 آبان 1401 - 14:21

تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان چهارمحال و بختیاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان، گفت: تدوین این اطلس در مرکز استان شروع شده و در دیگر شهرستان‌ها نیز شروع خواهد شد.

- اخبار استانها -محمدکاظم منزوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، با اشاره به توجه ویژه به تامین مالی طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: تمام منابع تسهیلاتی که یکسال برای جذب آن فرصت بود در عرض 4 ماه جذب شدند که این بیانگر عملکرد خوب بانک‌های استان است که تمامی منابع تسهیلات را جذب کردند و جزو بالاترین رتبه‌ها در کشور بودیم.

شهرکردشهرکردوی افزود: در سال جاری کارمندان چند بانک در استان دو شیفت کار می‌کردند و نباید این مسائل از چشم مردم دور بماند، در واقع با یک همدلی بالا در استان چهارمحال و بختیاری تسهیلات به خوبی جذب شد، در تسهیلات مشاغل خانگی جذب صد در صدی بود که این اتفاق در استان بسیار خوب است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان، گفت: در بخش کشاورزی نقشه تناسب اراضی طراحی شد تا کشاورزان بدانند که چه چیزی باید کاشت کنند، در واقع با وضعیت نامناسب آب، کشت سیب زمینی، هندوانه یا گوجه در استان چهارمحال و بختیاری نه تنها اقتصادی نیست بلکه خیانت به منابع آبی و اقلیم است.

منزوی افزود: اطلس سرمایه‌گذاری در تمامی حوزه‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و ... باید کمک کننده باشد. تدوین این اطلس در شهرستان شهرکرد شروع شده و امید است در شهرستان‌های دیگر استان چهارمحال و بختیاری، این اطلس شروع شود تا هرکسی که به دنبال انجام کاری است بداند که چه باید کند و اطلاعات لازم را داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر جذب سرمایه‌گذار، تصریح کرد: متاسفانه جذابیت استان چهارمحال و بختیاری برای سرمایه‌گذاران در بسیاری از حوزه‌ها شناخته شده نیست که نیاز به یک ایده برای فراهم نمودن بستری دارد تا سرمایه‌گذاران بتوانند استان چهارمحال و بختیاری را رصد کنند و ایده‌های جدید سرمایه‌گذاری در این استان را ببینند.

بزرگترین پروژه زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی لامرد عملیاتی می‌شود

بزرگترین پروژه زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی لامرد عملیاتی می‌شودتحول اقتصادی قشم از مجرای توسعه صنعت گردشگری می‌گذرد

تحول اقتصادی قشم از مجرای توسعه صنعت گردشگری می‌گذردتاکید سران قوا بر تسریع به رسیدگی پرونده مفاسد اقتصادی

تاکید سران قوا بر تسریع به رسیدگی پرونده مفاسد اقتصادیمنزوی در پایان خاطرنشان کرد: در قالب یک نرم‌افزار سرمایه‌گذار‌یاب کار شروع شده است و امید است به نتیجه برسد، در واقع برای اولین بار نرم‌افزار سرمایه‌گذار‌یاب به کارآفرینان استان‌های دیگر و استان چهارمحال و بختیاری معرفی می‌شود، این کار زیربنایی است که در حوزه جذب سرمایه‌گذار اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام/7540

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 868551