tmu
30 آبان 1401 - 08:42

سخنی با نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس/ روایتی از دیدار نماینده بویراحمد با وزیر ورزش

یکی از اشکالات نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در هنگام دیدار و رایزنی با مسئولان کشوری عدم استفاده از توان و ظرفیت نخبگان بوده بر همین اساس این پیگیری‌ها گاها به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، یکی از وظایف نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیری مشکلات و کمبودها و نقایص حوزه های انتخابیه و انتقال آنها به مرکز اعم از هیئت دولت، رئیس جمهور و وزرا و معاونین وزرا و روسای سازمان هاست.

مجلس شورای اسلامیبی‌شک از پیگیرترین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه نمایندگان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی هستند که از ادوار گذشته تاکنون بیشترین پیگیری را در مرکز برای رفع مشکلات داشته‌اند.

هرچند نمایندگان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی نقاط ضعفی از جمله دخالت آشکار و بی پروا و بی‌پرده در کار دستگاه های اجرایی و ادارات دارند اما پیگیری های آنها از تهران در این دوره و چه در دوره های اخیر قابل وصف و ستودنی بوده است.

اما در این بین یکی از اشکالات نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در هنگام دیدار و رایزنی با مسئولان کشوری عدم استفاده از توان و ظرفیت نخبگان بوده بر همین اساس این پیگیری‌ها گاها به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

برای مثال چندی پیش مهدی روشنفکر نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی دیداری با سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان داشت؛ هر چند مهدی روشنفکر در این دیدار بر نکات مهم و مشکلات اساسی ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد نزد وزیر دست گذاشته بود و آنها را به وزیر انتقال داد اما در صورتی که یکی از ورزشکاران و یا پیشکسوتان ورزشی استان را با خود به این جلسه می برد یقینا بهتر و بیشتر مشکلات ورزش استان به وزیر ورزش انتقال داده می‌شد.

حمید سجادیالبته به صورت مصداقی و محض اطلاع و خاطر نماینده محترم استان در مجلس شورای اسلامی این که برای مثال مهدی روایی قهرمان اسبق دوومیدانی کشور از استان کهگیلویه و بویراحمد که چندین سال با سید حمید سجادی در اردوهای تیم ملی حضور داشته و سابقه رفاقت نیز با یکدیگر دارند، می‌توانست در این دیدار علاوه بر بیان مشکلات ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه نماینده محترم چانه‌زنی لازم را برای رفع مشکلات ورزش داشته باشد.

به صورتحمید سجادیبه گزارش فارس؛ هر چند نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف وقت می گذارند اما لازم است تا در چنین مواردی تدبیر بیشتری به خرج داده تا بتوانند بهتر به هدف مورد نظر که همان خدمت به مردم است دست یابند و البته در این راه باید از مشاوران کاردان استفاده کرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 869990