tmu
28 آبان 1401 - 12:36

بهانه‌های عجیب سرپرست دبیری فدراسیون ژیمناستیک

سرپرست دبیری فدراسیون ژیمناستیک از اقدامی رونمایی کرد که باید در دوره قبلی حضورش در فدراسیون انجام می‌داد، اما این کار را نکرده بود.

- اخبار ورزشی -به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هشتاد و چهارمین کنگره فدراسیون جهانی ژیمناستیک هفته گذشته به میزبانی شهر استانبول در کشور ترکیه برگزار شد و طبق مطلب منتشر شده بر روی سایت فدراسیون جهانی، نمایندگانی از 118 فدراسیون ملی در آن حضور داشتند.

خبرگزاری تسنیمخبرگزاری تسنیم بعدازظهر روز چهارشنبه 25 آبان به این موضوع پرداخت و البته پیرامون حضور زهرا اینچه درگاهی در این کنگره ابهاماتی را مطرح کرد و نوشت که «مشخص نیست اینچه درگاهی به عنوان عضو در کمیسیون برابری جنیسیتی در کنگره حضور داشته است یا رئیس فدراسیون ایران». همچنین «مسئولان زمان حاضر فدراسیون ایران هیچ دعوتنامه‌ای برای حضور در این کنگره دریافت نکرده‌اند؛ دعوتنامه‌ای که قاعدتاً باید به ای‌میل فدراسیون ارسال شود و ای‌میل هم که در اختیار مسئولان فعلی نیست.»

خبرگزاری تسنیماین مطلب واکنش محسن سلیمانی سرپرست دبیری فدراسیون را به دنبال داشت؛ کسی که در طول دوران ریاست اینچه درگاهی در فدراسیون در کنارش به عنوان دبیر فعالیت می‌کرد و چند سال قبل نیز حضورش به عنوان نقطه مناقشه فدراسیون و وزارت ورزش تبدیل شد. سلیمانی در مطلبی که توسط روابط عمومی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، عنوان کرد: «ثبت‌نام برای حضور در اجلاس جهانی می‌بایست در  اردیبهشت ماه گذشته انجام می‌شده است. از سویی دیگر از آنجا که فدراسیون جهانی شخصاً به رئیس اسبق این فدراسیون ایمیل زده و ایشان را بنا بر مسئولیت در کمیته فدراسیون جهانی دعوت کرده است ایشان بدون نیاز به فدراسیون کشور در این اجلاس حضور یافت. تیم سرپرستی سابق فدراسیون به موقع ثبت‌نام را برای حضور نماینده رسمی این فدراسیون انجام نداد و لذا نتوانستیم در این اجلاس نماینده‌ای داشته باشیم. هیچ‌گونه کم‌کاری و سهل‌انگاری از سوی مدیریت فعلی فدراسیون صورت نگرفته و مقدمات حضور این نماینده در اجلاس در گذشته انجام شده است. ایمیل دعوت‌نامه برای فدراسیون نیز ارسال شده بود و ما کار خاصی انجام ندادیم. خود فدراسیون جهانی اقدامات لازم را برای حضور این نماینده در اجلاس انجام داده بود. این ثبت‌نام در زمان دوره سرپرستی قبل انجام شده و هیچ ارتباطی با سرپرستی جدید و فعلی ندارد.»

این صحبت‌ها از سوی سلیمانی قابل تأمل است. او گفته که ثبت‌نام برای حضور در اجلاس جهانی باید در اردیبهشت انجام می‌شده است. نکته مهم اینکه سلیمانی در اردیبهشت ماه به عنوان دبیر فدراسیون فعالیت می‌کرد و روز 31 همان ماه بود که قلندرپور به عنوان سرپرست دبیری منصوب شد. در واقع اگر قرار بوده کاری برای حضور نماینده ایران انجام شود، باید در همان روزهای حضور سلیمانی صورت می‌گرفته است.

سلیمانی همچنین اشاره کرده که ایمیل دعوتنامه برای فدراسیون ایران ارسال شده بود. این صحبت در حالی انجام شده که ایمیل فدراسیون در اختیار زهرا اینچه درگاهی است و او نیز این ایمیل را به مسئولان وقت فدراسیون قرار نداده و توجیهات خاص خود را در این باره دارد. همه اینها در حالی بوده که سرپرستان قبلی فدراسیون هیچ کدام به ایمیل دسترسی نداشته‌اند.

سرپرست دبیری فدراسیون یک نکته را به درستی مطرح کرده؛ اینکه «هیچ‌گونه کم‌کاری و سهل‌انگاری از سوی مدیریت فعلی فدراسیون صورت نگرفته است.» در واقع به نظر می‌رسد این کم‌کاری و شاید به نوعی پنهان‌کاری از سوی افرادی بوده که به ایمیل دسترسی داشته‌اند، اما نمی‌خواستند آن را در اختیار کسی غیر از افراد حاضر در دایره محدود خودشان قرار بدهند.

به نظر می‌رسد بازگرداندن سلیمانی به فدراسیون از سوی وزارت ورزش، با هدف برگزاری انتخابات بوده، اما هنوز میان وزارت ورزش و کسانی که مدعی ریاست در این فدراسیون هستند، هنوز توافقی انجام نشده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 865117