tmu
02 آذر 1401 - 09:20

کارانه پرستاران بوشهری به صورت علی‌‌الحساب واریز می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دستورالعمل پرداخت کارانه گروه پرستاری شاغل در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی و شیوه باز توزیع آن در آبان ماه سال جاری از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابلاغ‌شده ولی مقررشده است پرداختی اولیه به همکاران کادر پرستاری فعلاً در قالب علی‌الحساب سه ماهه صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حسن ملکی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستورالعمل پرداخت کارانه گروه پرستاری شاغل در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی و شیوه باز توزیع آن در آبان ماه سال جاری از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابلاغ‌شده ولی مقررشده است پرداختی اولیه به همکاران کادر پرستاری فعلاً در قالب علی‌الحساب سه ماهه صورت گیرد.

کادررئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اعتبار علی‌الحساب پرداختی با توجه به بخشنامه ابلاغی معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و بر اساس میانگین سه ماهه آخرین کارانه پرداختی ضربدر ضریب ۲.۲ جهت مشمولین قانون مربوطه و پرداخت به مدیران پرستاری، سوپروایزرها و سرپرستاران بیمارستان‌ها نیز با ضریب ۱.۲ دهم تا ۱.۶ پرستاران همان مرکز انجام خواهد شد.

ملکی زاده تصریح کرد: محاسبات اولیه در همه بیمارستان‌های دانشگاهی استان بوشهر انجام و اعتبار هر بیمارستان نیز به‌حساب مرکز مربوطه واریز شده و طی هفته جاری به‌حساب همکاران کادر پرستاری مشمول واریز خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بر اساس قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری سهم سازمان‌های بیمه‌گر پایه برای بسته خدمات و مراقبت‌های پرستاری، در بخش بستری و بستری فوریت‌های پزشکی (اورژانس) ۹۰ درصد و در بخش سرپایی ۷۰ درصد تعیین شده است.

وی اظهار داشت: امیدواریم با اجرای تعرفه‌های پرستاری در مراکز، به سمت اجرای عدالت در پرداخت‌های نظام سلامت حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اعتبار پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی که در بودجه ۱۴۰۱ برای اجرای قانون تعرفه‌های پرستاری علاوه بر مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از قبل که برای اجرای تعرفه گذاری برای کل کشور در نظر گرفته شده بوده نیز مصوب شده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 875092