tmu
13 مرداد 1401 - 07:20

آمار قربانیان کرونا در هرمزگان به ۲ هزار و ۶۳۴ نفر افزایش یافت

بندرعباس - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد: با ثبت دو فوتی جدید بر اثر کرونا، آمار قربانیان این ویروس در استان به ۲ هزار و ۶۳۴ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فوتی های شبانه روز گذشته یک مرد ۷۷ ساله از شهرستان میناب و یک بانوی ۷۲ ساله از بندرخمیر بودند.

وی شمار بستری های کرونا در هرمزگان را ۶۵ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: از این شمار ۲۳ نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند که این آمارها نشان از روند صعودی کرونا در استان دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: در مجموع سه هزار و ۶۹۰ نفر در استان مبتلا به کرونا هستند که شرایط ۶۵ از آنها مساعد نبوده و در بیمارستان بستری هستند و از بستری ها نیز ۱۹ نفر به دلیل پیشرفت بیماری و شرایط حادشان در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر قرار دارند.

این مقام مسوول با تاکید بر تکمیل واکسیناسیون کرونا و نقش آن در کاهش آمار فوتی ها، بیان داشت: متاسفانه در خیز جدید کرونا در هرمزگان، همه فوتی ها با وجود داشتن بیماری های زمینه، یا به طور کلی واکسیناسیون را انجام نداده بودند و یا اینکه تک دز بودند که فرقی با انجام ندادن واکسیناسیون ندارد.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) تصریح کرد: از همه مردم مومن و عزادار هرمزگان خواستاریم تا در مراسم عزاداری، پروتکل‌های بهداشتی به ویژه رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را با جدیت رعایت کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 530515