tmu
29 آبان 1401 - 16:46

انهدام باند جاعلان سکه‌های تقلبی در قم

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم ۵ عضو باند جعل سکه‌های پارسیان شناسایی و دستگیر شدند.

سردار سید محمود میرفیضی در گفت: در پی طرح شکایت تعدادی از کسبه صنف طلا فروشی مبنی بر اینکه اشخاصی با هویت‌های نامعلوم اقدام به فروش سکه‌های تقلبی پارسیان کرده و پس از خریداری متوجه تقلبی بودن آن‌ها شده اند؛ موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

او افزود: در ادامه کارآگاهان تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و با شناسایی یکی از اعضای این باند، ضمن هماهنگی قضایی نامبرده دستگیر و ۲ قطعه سکه پارسیان تقلبی از او کشف شد.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: سپس ۲ تن از همدستان متهم اهل و ساکن تهران شناسایی، دستگیر و در بازرسی از خودرو آن‌ها نیز ۱۰۸ قطعه سکه تقلبی پارسیان با اوزان مختلف، ۵ قطعه سکه بهار آزادی (اصلی)، یک زنجیر و دستبند (اصلی) و ۱۳۰ میلیون ریال وجه نقد حاصل از فروش سکه‌های تقلبی کشف شد.

میرفیضی اضافه کرد: در ادامه ۲ متهم دیگر حین تردد با خودرو در آزادراه قم–تهران شناسایی  و دستگیر شدند.

او با بیان اینکه در مجموع ۱۴۳ سکه پارسیان طلای تقلبی از متهمان کشف و ضبط شده است، گفت: در نهایت افراد مذکور به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

میرفیضی تاکید کرد: شهروندان از واحد‌های تجاری معتبر طلا و جواهر فروشی‌ها سکه و طلا خریداری کنند و از سایت‌های مجازی خرید نکنند؛ در غیر این صورت احتمال دارد طلا و سکه‌های تقلبی به جای اصیل خریداری و از این طریق طعمه کلاهبرداران قرار گرفته و متضرر شوند که عواقب جبران ناپذیری را ایجاد می‌کند و گاهاً باعث بروز مشکلاتی در بین خانواده‌ها می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوانقمقم

شناسه خبر: 869050