tmu
16 مرداد 1401 - 09:29

مردم همدان شب تاسوعا ۲۴۹ واحد خون اهدا کردند

همدان- ایرنا- مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان گفت: مردم این استان در شب تاسوعای حسینی ۲۴۹ واحد خون اهدا کردند.

فاطمه یادگاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  ۱۱۶ واحد خون در شهر همدان، ۷۹ واحد در ملایر و ۵۴ واحد توسط تیم سیار در شهرستان نهاوند دریافت شد.

فاطمه یادگاریوی خاطرنشان کرد: تیم سیار مرکز انتقال خون پنجم و بیستم هر ماه در شهرستان تویسرکان و ۱۵ و سی ام هر ماه در شهرستان نهاوند حضور می یابند.

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان تصریح کرد: میزان اهدای خون در هشت روز نخست ماه محرم مطلوب بوده به گونه ای که علاوه بر تامین نیاز استان در ۲ مرحله محموله هایی به استان هایی که فرآورده های خونی نیاز داشتند ارسال شد.

یادگاری تاکید کرد: با وجود استقبال کم نظیر عزاداران حسینی برای اهدای خون انتظار می رود که برای پیشگیری از ازدحام و شلوغی مراکز انتقال خون، مراجعان اهدای خون را به بعد از روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی موکول کنند.

وی اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۳۴۹ نفر در چهار ماه سالجاری خون اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان اهدای خون در این استان ۲۶ درصد افزایش داشته است.

یادگاری افزود: هفت هزار و ۳۱۳ واحد خون توسط اهدا کنندگان مستمر و مابقی توسط افراد دارای سابقه و بار اولی اهدا شده است همچنین ۴۸۴ نفر از اهدا کنندگان زن و مابقی مرد هستند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 544385